Dnes je: 05.12.2023 Jazyk:    
Aktuality
22.11.2007 | A1 contest 2007
A1 contetst 2007
 
     Jednopásmové preteky a preteky, ktoré sa konajú v čase keď sa na kopcoch ženia čerti, nám dávajú šancu na dobré umiestnenie. V piatok sme nakáblovali pracovisko a niekedy okolo 22.00 UTC sme boli QRV. Paľo OM5CM utrúsil, že by mali byť dobré podmienky na sever a krátko po tom, sme robili stanice z  SM a OZ so signálmi S7-S9. Ešte ráno bolo počuť majáky z OZ.
Neveštilo to nič dobré. Pokiaľ by podmienky šírenia vydržali aj na kontest, tak by boli vo výhode stanice na portejbli. My sme v situácii ako politická opozícia, čím horšie tým lepšie, našťastie to platí len v prípade počasia a šírenia rádiových vĺn na VKV...
    Začiatok preteku sa odohrával v znamení nadpriemerných podmienok šírenia. Po prvej hodine sme mali 39 spojení, čo je u nás v A1 konteste normálne. Niekoľko pekných spojení sme urobili aj my dolniaci.( M1A 1264 km, F6KDL/p 801 km.
Z  Poľska všetko od SP1 po SP9. Niekoľko I1 a I2 staníc, ktoré sa bežne nerobia.
Náš prieskum priebežne hlásil, že sme v počte spojení na chvoste silnej päťky. Náskok súperov sme vyrovnali v nedeľu, keď počasie hralo s nami. Výnimkou boli OM5M, ktorým to šlapalo až do konca.
    V priamom prenose sme videli ako kamaráti z OM50KHE otvárajú koncový stupeň a demontujú anténu. Veľmi nás to zarmútilo a čakali sme čo bude ďalej. Keď anténu zbavenú námrazy znovu postavili a pokračovali v preteku, tak nám odľahlo...
    Možno by sme mali zaviesť webkameru aj my. Len neviem či by niekoho zaujímal pohľad na rozkúrenú šamotovú pec, sedaciu súpravu s televízorom, kúpeľňu so sprchovacím kútom a podlahovým kúrením, kuchyňu s elektrickým šporákom , mikrovlnku, kávovar, plnú chladničku dobrôt a spálňu pre 8 osôb.
Necháme si to do jari ešte prejsť hlavami.
 
     Sezóna 2006-2007 bola pre nás veľmi úspešná. Titul MS na VKV a KV, niekoľko super výsledkov v KV kontestoch.
 Len najväčší optimisti verili, že sa dá z „domáceho QTH“ konkurovať staniciam, ktoré súťažia z najlepších slovenských kót.
Tešíme sa na sezónu 2007-2008. Konkurencii želáme veľa šťastia a pohody.
 
Nezabúdajme : Rádioamatérstvo je náš koníček...